7 סיבות שבגללן אתם לא מגיעים לגוף שתמיד רציתם

1. אתם עושים תרגילים רנדומליים ללא תכנית מסודרת.

לבוא ולבצע כמה תרגילים זה יכול להיות מעולה ממש בהתחלה ובשביל להוריד קצת חלודה, אבל כדי שבאמת תראו תוצאות חשוב מאוד שתעבדו מסודר ועם תכנית אימונים מסודרת. תכנית אימונים נכונה עם נפח עומסים שמתאים לכם יעזור מאוד להגיע לתוצאות מהר יותר!

(כלל אצבע – תרצו לבצע בין 10-20 סטים שבועיים לכל קבוצת שרירים בגוף)

2. אתם לא עובדים מספיק על השרירים החשובים!

קבוצות השרירים הגדולים בגוף יהיו בעדיפות הגבוהה ביותר ועבודה עליהם יתרמו לתוצאה הרבה יותר טובה ומהירה מאשר לעשות תרגילי בטן או ידיים!

תחשבו על זה רגע: איפה יש לכם יותר שרירים? ברגליים או בידיים? שרירי הישבן, החלק האחורי של הרגליים (האמסטרינגס) והחלק הקדמי של הרגליים (הארבע ראשי) תופסים חלק גדול מאוד מסך השרירים הכולל בגןף שלנו! תעבדו עליהם ותראו תוצאות הרבה יותר מהר ממה שחשבתם!

3. אתם לא עקביים עם התזונה שלכם לאורך זמן!

שמתם לב שאמרתי לאורך זמן? כי שם הבעיה אצל רוב האנשים! תזונה נכונה (עודף קלורי לעלייה במשקל וגירעון קלורי לירידה) תיקח אתכם לגוף שתמיד רציתם אבל רק אם היא זה קורה לאורך זמן. שבועיים שלושה זה לא מספיק! 

תאכלו מסודר כחלק משינוי אורח חיים לתמיד ולא רק לדיאטה של כמה שבועות. כשתשנו את שגרת התזונה שלכם לאורך זמן אתם תראו תוצאות שגם ישארו שם ולא ייעלמו לאחר זמן קצר!

4. אתם עושים יותר מידי אירובי!

פעילות אירובית (הליכה, ריצה, אופניים וכו') חשובה מאוד לתפקוד הלב והמערכת הקרדיווסקולרית, אבל אין צורך לבצע פעילות אירובית מוגזמת. בעיקר אם המטרה היא ירידה במשקל.

כמה זה יותר מידי? אלא אם כן יש לכם סיבה (אימונים למרתון, איש הברזל וכו') המלצת ארגון הבריאות העולמי לפעילות גופנית לאוכלוסייה הבוגרת, עומדת על ביצוע של 150 דקות שבועיות מצטברות. 

גם אם זה פחות מ150 שעות זה בסדר גמור. שימו דגש על חיזוק המערכת השרירית בגוף שלכם כמו שהזכרתי בסעיף 2.

5. אתם לא מרימים כבד מספיק!

איך בונים שרירים חזקים? מפעילים עליהם לחץ ועומס. ככה הם גדלים, אין דרך אחרת! 🙂

כמובן שלא ביום אחד פתאום נרים 100 קילו מהרצפה, אבל בבנייה נכונה והדרגתית נגיע לשם ואולי אפילו יותר 😉

עבודה עם אותו משקל ועומס לאורך זמן לא יהיו אפקטיביים כי מתישהו הגוף מתרגל ואין לו שום אינטרס להמשיך ולהתחזק. 

הקפידו לבצע אימוני כוח כשהמשקלים והעומסים גדלים בהדרגה וכמובן שימו לב שזה קורה בצורה מבוקרת ונכונה. 

במידה ולא ברור לכם איך מומלץ מאוד לקחת לעצמכם מאמן שיעזור לכם!

6. מה עם ההתאוששות שלכם?

כל מה שהזכרתי מעלה לא רלוונטי ואפילו יכול לפגוע בכם במידה ואתם לא דואגים להתאוששות ולכך שהגוף יוכל לנוח ולבנות רקמות חדשות.

תהליך בניית השרירים בגוף מערב פירוק שריר ולאחר מכן בניה. למעשה אנחנו בתהליך תמידי של פירוק ובניה. כשאנחנו מתאמנים אנחנו קורעים את סיבי השריר וכשאנחנו אוכלים וישנים תהליך הבניה מתרחש.

שימו לב שאתם ישנים 7-8 שעות בלילה. כל לילה. 

לא ניתן "להשלים" שעות שינה בסוף השבוע!

7. אתם לא סבלניים!

אם לא תהיו סבלניים ותעקבו אחר תכנית האימונים והתזונה שלכם בצורה נכונה, שום דבר לא יעבוד. הלך המחשבה (מיינדסט) שלכם ישפיע על ההתפתחות והגדילה (פיזית ומנטלית) שלכם ולכן חשוב מאוד ליהנות מהדרך ולהאמין בעצמכם! 

תהיו סבלניים כלפי עצמכם וכלפי התהליך שאתם עוברים! זה סופר חשוב ויעזור לכם בדרך ובכלל בחיים!

בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חיפוש